15 czerwca 2018

                  Obchody 25 lecia reaktywowania KBS Starogard Gdański, rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kościele Św. Mateusza, której przewodniczył Ks. Prałat Józef Pick. Następnie poczty sztandarowe, delegacje i zebrani goście w towarzystwie orkiestry i pary królewskiej, która wraz z Prezesem Zjednoczenia KBS RP przemieszczała się ulicami miasta powozem, przeszła do Starogardzkiego Centrum Kultury. W SCK odbyła się akademia jubileuszowa, podczas której krótki rys historyczny przedstawił Prezes Lech Magnuszewski, odebrał od zebranych delegacji życzenia i gratulacje oraz odznaczono Braci i kilka osób z poza bractwa.                                                           

W Centrum Kultury Bractwo zaprezentowało najpiękniejsze tarcze, zdobyte podczas minionych 25 lat a na tablicach pokazało przekrój historyczny rozwoju Bractwa w Starogardzie Gd. Na zakończenie tej części obchodów, fantastyczny koncert dała orkiestra Starogardzkiego Centrum Kultury.

O 20.30 w Sali Hotelu Bachus rozpoczął się Bal Jubileuszowy, na którym do białego rana bawili się Siostry i Bracia z Królem Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich, Prezesem Zjednoczenia ZKBS RP oraz przyjaciele z Okręgu Pomorskiego, Polski i zaproszeni goście.

 

Galeria