Wykaz imprez Bractwa

  • Styczeń 2020

     2020 01 06 (poniedziałek)    - uczestnictwo Bractwa w   uroczystościach  obchodów Święta Trzech Króli

     

    2020 01 11 (sobota)  - godz. 10.00 Strzelanie Grand Prix nr 1                                     - fundator Brat Piotr Żukowski.

     

    2020 01 20 (poniedziałek)    - Św. Sebastian w Brusach, Intronizacja Króla Okregu Pomorskiego

     

     

    2020 01 29 (środa)   - Udział w uroczystościach Święta OdzyskaniaNiepodległości przez Starogard Gdański

     

  • Luty 2020

    2020 02 08 (sobota) -  godz. 11.00 Strzelanie Grand Prix nr 2 – fundator Brat Krzysztof Tyda.


    2020 02 29 (sobota)  -  godz. 11.00 Strzelanie GRAND PRIX nr 3 fundator Brat Bogdan Bonk. Strzelanie w obecności Obserwatora PZSS

     

     

  • Marzec 2020

     2020 03 27 (piątek)  -  godz. 16.00 Walne Zebranie Sprawozdawcze z wyborami uzupełniającymiBractwa (Pod Wygodą). Fundator Brat Marian Firgon.

     

    2020 03 28 (sobota)  -  godz. 11.00 Strzelanie GRAND PRIX nr 4 fundator Brat Stefan Rajkowski

     

     

  • Kwiecień 2020

    2020 04 13 (II Święto Wielkanocne) - udział w uroczystościach Obchodów Zbrodni Katyńskiej.


    2020 04 25 (sobota)  -  godz. 11.00 Strzelanie o nagrodę Króla  Bractwa – fundator Król Mariusz Szwarc ODNOWICIEL.

  • Maj 2020

     2020 05 03 (niedziela)  -  udział w uroczystościach święta 3 – go Maja, III Piknik majowy na Strzelnicy dla mieszkańców.

                  III Turniej dla młodzieży szkół pond gimnazjalnych


    2020 05 22 (piątek) -  godz. 16.00 Strzelanie GRAND PRIX nr 5

    - Strzelanie o Puchar Prezesów Bractwa Zbigniewa Bony i Edwarda Dubieli.


    2020 05 30 (sobota)  -  godz. 11.00 Strzelanie o tytuł XXVI-go Króla Bractwa i spotkanie rodzinne (majówka)fundator Brat Ramzes Pawłowski.                                    

     

  • Czerwiec 2020

    2020 06 13 (sobota)  -XXIV Turniej Strzelecki o Złoty i Srebrne Pierścienie Św. Katarzyny,Strzelanie o tytuł Mistrza Drużynowego OkręguPomorskiego.

     

    2020 06 27 (piątek)   - Intronizacja Króla Bractwa,

  • Lipiec 2020

    2020 07 03 (piątek)  -  godz. 16.00 Strzelanie GRAND PRIX nr 6 fundator Brat Jarosław Czyżewski.

  • Sierpień 2020

    2020 08 15 (piątek)  - Święto Wojska Polskiego

  • Wrzesień 2020

    2020 09 04 (piątek)  - godz. 16.00 Strzelanie GRAND PRIX nr 7 fundator Brat Jerzy Suchomski Strzelanie w obecności Obserwatora  PZSS.

     

    2020 09 07 (poniedziałek)  - godz. 16.00 Otwarcie dni centralnych obchodów 25-lecia reaktywowania Okręgu Pomorskiego ZKBS RP. Wystawa pt. "Kurkowe Bractwa Strzeleckie na Pomorzu-wczoraj i dziś, w 25-lecie reaktywowania Okręgu Pomorskiego ZKBS RP. w Muzeum Ziemi Kociewskiej w Ratuszu ul. Rynek 1.

     

    2020 09 19 (sobota)  - obchody 25 lecia reaktywowania Okręgu Pomorskiego ZKBS RP.

     

    2020 09 20 (niedziela)  godz. 11.00   IX Strzelanie Memoriałowe o Przechodni Srebrny Kielich fundator Bractwo. Grand Prix Okręgu Pomorskiego.

     

  • Październik 2020

    2020 10 03 (sobota)  - godz. 11.00 Strzelanie GRAND PRIX nr 8 i  o Srebrne Szpony Kura - fundator Brat Maciej Mostowy

     

    2020 10 17 (sobota)  - XX Strzelanie o Tabakierę Starosty – Bietowo do  potwierdzenia 


    2020 10 24 (sobota)  - godz.11.00 Drużynowe Strzelanie o Puchar Przechodni Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Starogardzie Gdańskim z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

     

  • Listopad 2020

    2020 11 07 (sobota)  - godz.11.00 Strzelanie GRAND PRIX nr 9 fundator Brat Kazimierz Kurlapski.
     

    2020 11 11 (poniedziałek)   - Udział w uroczystościach święta Odzyskania Niepodległości

     

  • Grudzień 2020

     2019 12 11 (piątek)  - Spotkanie opłatkowe

     

     

  • DYŻURY podczas obchodów świąt

     Dyżury podczas obchodów świąt:

     

     

     

    2019 01 06 niedziela)  Orszak trzech Króli: Bractwo, aktualny Król.

     

     

     

    2019 01 29 (wtorek)   Rocznica wyzwolenia Starogardu –Poczet Sztandarowy  Bracia:   M. Baniecki, K. Tyda, J. Pośman,K. Dawicki, Zbigniew Bona, Lech Magnuszewski,B. Bonk, J. Czyżewski, Z. Świadek, P. Żukowski,

     

     

     

    2019 05 03  (piątek)   Święto Konstytucji 3-go Maja – Poczet SztandarowyBracia: J. Baska, B. Bonk, M. Szwarc, T. Pastwa, P. Boleski,J. Pośman, M. Firgon, E. Dubiela, M. Tyda, Zarząd.

     

     

     

    2019 08 15 (czwartek) - Święto NMP i Wojska Polskiego – PoczetSztandarowy, Bracia: Zarząd, J. Pośman,T. Lichnerowicz, T. Pastwa, J. Niedzielski, P. Żukowski,M. Tyda, aktualny Król,

     

     

     

    2019 09 01 (niedziela)     Rocznica wybuchu II Wojny Światowej – PoczetSztandarowy  Bracia: Zarząd, M. Szwarc, M. Baniecki, J. Pośman, E. Dubiela, J. Suchomski, S. Rajkowski, Z. Świadek,

     

     

     

    2019 09 17 (wtorek)  Rocznica napaści ZSRR na Polskę - PoczetSztandarowy  Bracia: Zarząd, J. Baska, P. Piętak, L. Warczak,S. Rajkowski, K. Laskowski. T. Lichnerowicz, J. Czyżewski,M. Tyda

     

     

     

    2019 09 25 (środa) uroczystości w Szpęgawsku – Poczet SztandarowyBracia: Zarząd Szwarc, aktualny Król, J. Niedzielski, P. Boleski,M. Baniecki, J. Pośman, E. Dubiela, M. Firgon, P. Żukowski

     

     

     

    2019 11 11 (poniedziałek)  Święto odzyskania Niepodległości - PoczetSztandarowy  Bracia:  Zarząd, L. Warczak, E. Dubiela,S. Rajkowski, M. Szwarc, K. Laskowski, J. Pośman,M. Tyda,