4 luty 2017

         W  sobotę w hotelu "Astor "w Jastrzębiej Górze, już po raz 22.Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wejherowie zorganizowało Bal, który odbył się pod patronatem Zarządu Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia KBSRP.
Po wprowadzeniu sztandarów, odśpiewaniu Hymnu Kurkowych Bractw Strzeleckich, Bal otworzyła Król wejherowskiego Bractwa Ludmiła Gołąbek. Prezes Okręgu Pomorskiego odznaczył 5 członków Bractwa Orderami Zasługi Zjednoczenia, w tym Króla Bractwa Krzyżem Oficerskim. Bal był niezwykły i długo pozostanie w pamięci-prawie 240 osób w nim uczestniczących, wspaniała organizacja, bardzo dobra orkiestra, niespodzianki kulinarne i artystyczne, doskonałe towarzystwo i atmosfera. Następnego dnia odbyły się strzelania do Tarcz Balowych, a po ich zakończeniu zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.
To ,co się tak pięknie zdarzyło, to wysiłek całego wejherowskiego Bractwa, jego Zarządu, z Prezesem bratem Kazimierzem Gołąbkiem na czele, ale przede wszystkim niezastąpionej siostry Ludmiły Gołąbek-Króla Bractwa. Możecie być dumni ze swojej pracy.

Nasi Bracia obok pląsów na parkiecie zdobyli również dobre miejsca strzelaniu o tarcze balu I miejsce Krzysztof Tyda, IV Jarosław Pośman i V Kazimierz Laskowski.

                 

Galeria